25 Aralık 2011 Pazar

SANAL ORTAMDA SİZİ RAHATSIZ EDEN Mİ VAR?


Sanal ortamda özellikle hanımların başına gelen taciz olayları bilinen bir gerçektir. Çoğu insan bu çirkin olayları anlamsız korkuları yüzünden gizler. Ve bu muzdarip durumları içinden çıkılmaz bir hal alır.
Bilmeliyiz ki bu durumlarda içine kapanmak yarardan çok zarar getirir. İnsan bu kendini bilmezlerden dolayı içinden çıkamadığı problemleri mutlaka bir yakını ile paylaşmalıdır… Arkadaşlarından, dostlarından ve ailesinden yardım istemelidir. Niye korkar ki bu insanlar? Unutmamalı ki; “Üzerine çamur atılan insanın suçu yoktur… Suçlu olan çamuru atandır. Ve hak ettiği cezayı bulmalıdır.”
Bir de artık şu “sanal alemdeki olayları su yüzüne çıkarmak imkansızdır.” Safsatasına inanmaktan vazgeçilmelidir. Bilinmelidir ki; yazılan her harf, yapılan her eylem noktası noktasına kaydolmaktadır ve silinse bile (biz sildiğimizi sanıyoruzdur) mutlaka ortaya çıkarılabilir. Hatta hangi cihazdan ve nereden yazıldığı da çok kolay bulunabilir.
Bir de pek çoğumuzun bilmediği bir şey var; ne mutlu ki ülkemizde de bu muzdarip insanların sıkıntılarını iletebileceği
 Resmi bir emniyet birimi var. Adı ise; “BİLİŞİM SUÇLARI VE SİSTEMLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ” Sadece taciz konusun da değil, sanal ortamda yapılan her türlü haksız ve adaletsiz uygulamayı bu birime rapor edebilirsiniz.
Eğer ki böyle bir probleminiz varsa hala acı çekmenizin ve çaresizlik içinde bocalamanızın bir anlamı yok… Muhatabınızı uygun bir şekilde, medenice ikaz ettiğiniz halde hala eylemine devam ediyorsa işte size adres;
Verilen bu linki tıkladığınızda doğrudan aşağıda resmini gördüğünüz şikayet formu gelecektir önünüze. En doğru ve çözümü en sağlam yöntem budur.



Yorum Gönder